Minnesota Intercollegiate Athletic Conference
2021-22 Statistics

Standings

MIAC
    
Overall
 
   W   
   L   
Pct
   W   
   L   
Pct
Gustavus Adolphus College
10
0
1.000
19
7
.731
Carleton College
9
1
.900
15
2
.882
St. Catherine University
8
2
.800
12
4
.750
St. Olaf College
6
4
.600
8
6
.571
Bethel University
6
4
.600
10
11
.476
College of Saint Benedict
5
5
.500
9
9
.500
Saint Mary's University
4
6
.400
11
8
.579
The College of St. Scholastica
4
6
.400
8
8
.500
Macalester College
2
8
.200
5
12
.294
Concordia College
1
9
.100
7
12
.368
Hamline University
0
10
.000
2
17
.105


 Overall Leaders
 

Singles Leaders

 ALL SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Amelia Asfaw  CAR 
13
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
4
0
1.000
Megan Karrow  GAC 
3
0
1.000
Piper Brown  CAR 
3
0
1.000
Brooke Haddorff  GAC 
3
0
1.000
Sydney Bell  CAR 
2
0
1.000
Peyton Buerman  SMU 
2
0
1.000
Emily Norman  GAC 
2
0
1.000
Lauren Mossman  STO 
1
0
1.000
Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Alise Pederson  CAR 
1
0
1.000
Luci Kulseth  CC 
1
0
1.000
Lili Elofson  GAC 
1
0
1.000
Rachel Fanciullo  GAC 
1
0
1.000
Mary Enright  GAC 
1
0
1.000
Grace Riermann  BU 
19
1
.950
Mariam Nechiporuk  CAR 
13
1
.929
Kelsey Dorr  SCU 
13
2
.867
Martina Garcia  CSS 
12
2
.857
Monica Zink  SCU 
10
2
.833
Mary Frances Hose  CAR 
10
2
.833
Ashley Renwick  SMU 
7
2
.778
Alli Laux  GAC 
15
5
.750
Rachel Lindrud  GAC 
15
5
.750
Cady Peterson  BU 
3
1
.750
Maria Bedford  CSB 
3
1
.750
Jane Bodensteiner  CSB 
11
4
.733
Miriam Shteyman  CAR 
8
3
.727
Ashley Tarrolly  CSB 
5
2
.714
Sydney Rott  BU 
14
6
.700
Grace Lee  CSB 
9
4
.692
Erin Borchard  CC 
9
4
.692
Zoie Becker  SMU 
13
6
.684
Fiona O'Flaherty  STO 
8
4
.667
Sarrianna Hoffer  SMU 
2
1
.667
Lingyu Wei  CAR 
2
1
.667
Cursta Dimberio  CSS 
2
1
.667
Emily Henderson  SMU 
9
5
.643
Simona Potockova  GAC 
14
8
.636
Natalie Peterson  SMU 
10
6
.625
Amanye Reynolds  MAC 
10
6
.625
Sofia Walker  SCU 
10
6
.625
Jane Spading  STO 
5
3
.625
Greta Nesbit  CSB 
11
7
.611
Yuki Oda  GAC 
14
9
.609
Sydney Douglas  GAC 
14
9
.609
Anna Stutz  GAC 
12
8
.600
Ingrid Smith  CAR 
10
7
.588
Sarah Clark  STO 
7
5
.583
Sophia Jonas  CSB 
7
5
.583

 #1 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Zoie Becker  SMU 
2
0
1.000
Amelia Asfaw  CAR 
2
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Sydney Douglas  GAC 
1
0
1.000
Grace Riermann  BU 
19
1
.950
Kelsey Dorr  SCU 
13
2
.867
Mary Frances Hose  CAR 
10
2
.833
Ashley Tarrolly  CSB 
5
2
.714
Simona Potockova  GAC 
14
8
.636
Natalie Peterson  SMU 
10
6
.625
Olha Zubarieva  STO 
7
6
.538
Julia Maier  CSS 
7
6
.538
Madilyn Jankila  CSS 
1
1
.500
Raquel Egge  CC 
7
12
.368
Amanye Reynolds  MAC 
1
3
.250
Lily Fredericks  CSB 
2
9
.182
Taylor Vyskocil  HU 
2
11
.154
Amalin Sorajja  MAC 
2
11
.154
Anna Stutz  GAC 
0
1
.000
Kennedy Morgan  SMU 
0
1
.000
Lily Vang  HU 
0
6
.000
Allie Prokosch  STO 
0
1
.000

 #2 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Amelia Asfaw  CAR 
11
0
1.000
Sarah Clark  STO 
4
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
3
0
1.000
Martina Garcia  CSS 
3
0
1.000
Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Alli Laux  GAC 
1
0
1.000
Kailee Johnson  SMU 
1
0
1.000
Olha Zubarieva  STO 
1
0
1.000
Brooke Haddorff  GAC 
1
0
1.000
Maddie Dosser  SMU 
1
0
1.000
Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Amanye Reynolds  MAC 
9
3
.750
Sydney Rott  BU 
14
6
.700
Lily Fredericks  CSB 
4
2
.667
Anna Stutz  GAC 
12
7
.632
Peyton Kopel  CSB 
7
5
.583
Sofia Walker  SCU 
8
6
.571
Yuki Oda  GAC 
1
1
.500
Bri Dorr  SCU 
1
1
.500
Amalin Sorajja  MAC 
1
1
.500
Kennedy Morgan  SMU 
6
7
.462
Madilyn Jankila  CSS 
5
7
.417
Christiana Cholakis  STO 
2
6
.250
Lily Vang  HU 
3
10
.231
Emily Savageau  CC 
3
15
.167
Taylor Vyskocil  HU 
1
5
.167
Mary Skorich  CC 
0
1
.000
Meg Ulrich  MAC 
0
2
.000
Avery Munster  MAC 
0
1
.000
Mishell Benitez  CSS 
0
1
.000
Maggie Frye  SMU 
0
3
.000
Zoie Becker  SMU 
0
1
.000

 #3 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fiona O'Flaherty  STO 
3
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
2
0
1.000
Ashley Renwick  SMU 
2
0
1.000
Sofia Walker  SCU 
2
0
1.000
Emma Thole  BU 
1
0
1.000
Lili Elofson  GAC 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
8
1
.889
Martina Garcia  CSS 
9
2
.818
Zoie Becker  SMU 
8
4
.667
Mary Skorich  CC 
4
2
.667
Mishell Benitez  CSS 
2
1
.667
Yuki Oda  GAC 
13
8
.619
Bri Dorr  SCU 
8
6
.571
Meg Ulrich  MAC 
7
7
.500
Greta Nesbit  CSB 
6
6
.500
Ingrid Smith  CAR 
3
3
.500
Sydney Douglas  GAC 
1
1
.500
Elise Bierbaum  BU 
7
9
.438
Sarah Clark  STO 
3
4
.429
Maggie Frye  SMU 
2
3
.400
Peyton Kopel  CSB 
2
4
.333
Anna Hacker  CC 
4
9
.308
Jenna Rubbelke  HU 
1
4
.200
Taylor Hopkins  HU 
1
13
.071
Teresa Fawcett  STO 
0
1
.000
Rylee Schurman  BU 
0
3
.000
Avery Munster  MAC 
0
2
.000
Anna Ritchie  CSS 
0
3
.000
Talia Chait  MAC 
0
1
.000
Christiana Cholakis  STO 
0
1
.000

 #4 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Emily Henderson  SMU 
2
0
1.000
Alli Laux  GAC 
2
0
1.000
Emily Norman  GAC 
2
0
1.000
Sarrianna Hoffer  SMU 
2
0
1.000
Grace Lee  CSB 
2
0
1.000
Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Jane Spading  STO 
1
0
1.000
Ava Warren  CSS 
1
0
1.000
Piper Brown  CAR 
1
0
1.000
Anna Ritchie  CSS 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Zoie Becker  SMU 
3
1
.750
Greta Nesbit  CSB 
3
1
.750
Miriam Shteyman  CAR 
3
1
.750
Jane Bodensteiner  CSB 
7
3
.700
Jenna Rubbelke  HU 
2
1
.667
Fiona O'Flaherty  STO 
5
3
.625
Sydney Douglas  GAC 
12
8
.600
Ingrid Smith  CAR 
6
4
.600
Taylor Hopkins  HU 
3
2
.600
Rylee Schurman  BU 
6
5
.545
Emma Thole  BU 
5
5
.500
Anna Hacker  CC 
3
3
.500
Elsa Joly  SCU 
7
8
.467
Avery Munster  MAC 
6
7
.462
Mary Skorich  CC 
5
7
.417
Sydney Hubbard  HU 
3
6
.333
Teresa Fawcett  STO 
1
2
.333
Maria Valentini  CSS 
1
2
.333
Mishell Benitez  CSS 
3
7
.300
Maggie Frye  SMU 
2
5
.286
Jersi McAlpine  HU 
0
2
.000
Sophia Jonas  CSB 
0
1
.000
Maddie Dosser  SMU 
0
2
.000
Kailee Johnson  SMU 
0
2
.000
Rachel Lindrud  GAC 
0
1
.000
Jenna Zowin  CSS 
0
1
.000
Talia Chait  MAC 
0
3
.000
Hannah Lundblad  MAC 
0
1
.000
Katherine Ichinose  STO 
0
1
.000
Eva Kangas  CSS 
0
1
.000
Anna Secor  STO 
0
1
.000
Lizzie Allan  CC 
0
1
.000

 #5 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Jane Spading  STO 
2
0
1.000
Greta Nesbit  CSB 
2
0
1.000
Peyton Buerman  SMU 
2
0
1.000
Megan Karrow  GAC 
2
0
1.000
Piper Brown  CAR 
2
0
1.000
Maddie Dosser  SMU 
2
0
1.000
Mary Enright  GAC 
1
0
1.000
Noelle Slezak  SCU 
1
0
1.000
Maria Valentini  CSS 
1
0
1.000
Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Katherine Ichinose  STO 
1
0
1.000
Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Luci Kulseth  CC 
1
0
1.000
Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Alli Laux  GAC 
12
5
.706
Sophia Jonas  CSB 
6
3
.667
Miriam Shteyman  CAR 
4
2
.667
Kailee Johnson  SMU 
4
2
.667
Jane Bodensteiner  CSB 
2
1
.667
Emma Thole  BU 
6
4
.600
Teresa Fawcett  STO 
4
3
.571
Emily Henderson  SMU 
4
3
.571
Lizzie Allan  CC 
6
6
.500
Rylee Schurman  BU 
3
3
.500
Amanda Black  CAR 
1
1
.500
Cursta Dimberio  CSS 
1
1
.500
Halle Rosentreter  GAC 
1
1
.500
Reilee Schepper  SCU 
6
7
.462
Anna Ritchie  CSS 
3
6
.333
Grace Lee  CSB 
1
2
.333
Sydney Hubbard  HU 
2
8
.200
Abby Westrum  CC 
1
4
.200
Talia Chait  MAC 
2
10
.167
Erin Borchard  CC 
0
1
.000
Maya Nibbe  CSS 
0
1
.000
Julia Ellefson  CSS 
0
1
.000
Megan Twomey  MAC 
0
2
.000
Hannah Lundblad  MAC 
0
2
.000
Ingrid Goldstrand  BU 
0
3
.000
Eva Kangas  CSS 
0
1
.000
Anna Secor  STO 
0
1
.000
Sarah Clark  STO 
0
1
.000
Ashley Renwick  SMU 
0
1
.000
Fiona O'Flaherty  STO 
0
1
.000
Lingyu Wei  CAR 
0
1
.000
Ava Warren  CSS 
0
1
.000

 #6 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Jane Bodensteiner  CSB 
2
0
1.000
Brooke Haddorff  GAC 
2
0
1.000
Sydney Bell  CAR 
2
0
1.000
Lauren Mossman  STO 
1
0
1.000
Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Alise Pederson  CAR 
1
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Cursta Dimberio  CSS 
1
0
1.000
Rachel Fanciullo  GAC 
1
0
1.000
Monica Zink  SCU 
10
2
.833
Ashley Renwick  SMU 
5
1
.833
Rachel Lindrud  GAC 
13
4
.765
Erin Borchard  CC 
9
3
.750
Grace Lee  CSB 
6
2
.750
Cady Peterson  BU 
3
1
.750
Maria Bedford  CSB 
3
1
.750
Eva Kangas  CSS 
2
1
.667
Emily Henderson  SMU 
3
2
.600
Amanda Black  CAR 
3
2
.600
Anna Secor  STO 
3
2
.600
Sophia Jonas  CSB 
1
1
.500
Renata Hernandez  GAC 
1
1
.500
Ingrid Goldstrand  BU 
3
4
.429
Jane Spading  STO 
2
3
.400
Macy Voss  BU 
3
5
.375
Taylor Thulson  CAR 
1
2
.333
Abby Westrum  CC 
1
2
.333
Maria Valentini  CSS 
1
2
.333
Hannah Lundblad  MAC 
3
8
.273
Maddie Dosser  SMU 
1
3
.250
Megan Twomey  MAC 
1
3
.250
Maya Nibbe  CSS 
0
3
.000
Jenna Zowin  CSS 
0
1
.000
Jaime Troumbly  CSS 
0
2
.000
Taylor Partington  CC 
0
1
.000
Katie Miller  CC 
0
1
.000
Ava Helmer  HU 
0
3
.000
Cameron Payne  MAC 
0
1
.000
Ava Warren  CSS 
0
1
.000
Sarrianna Hoffer  SMU 
0
1
.000
Katherine Ichinose  STO 
0
1
.000
Noelle Slezak  SCU 
0
1
.000

Doubles Leaders

 ALL DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Halle Rosentreter/Anna Stutz  GAC 
4
0
1.000
Teresa Fawcett/Katherine Ichinose  STO 
2
0
1.000
Jane Bodensteiner/Grace Lee  CSB 
2
0
1.000
Mishell Benitez/Julia Ellefson  CSS 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Piper Brown/Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Talia Chait/Hannah Lundblad  MAC 
1
0
1.000
Josie Carlson/Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Amanda Black/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Julia Ellefson/Hannah Loewen  CSS 
1
0
1.000
Julia Maier/Anna Ritchie  CSS 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Brooke Haddorff/Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Sydney Bell/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Fiona O'Flaherty/Gabby Trapero  STO 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Josie Carlson/Renata Hernandez  GAC 
1
0
1.000
Halle Rosentreter/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Allie Prokosch/Olha Zubarieva  STO 
1
0
1.000
Peyton Kopel/Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Elsa Joly/Noelle Slezak  SCU 
1
0
1.000
Alli Laux/Anna Stutz  GAC 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Ella Boomgaarden/Kara Hand  SMU 
1
0
1.000
Sarrianna Hoffer/Ashley Renwick  SMU 
1
0
1.000
Sydney Bell/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Martina Garcia/Julia Maier  CSS 
1
0
1.000
Ingrid Smith/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Mary Frances Hose  CAR 
11
1
.917
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
10
1
.909
Grace Riermann/Sydney Rott  BU 
19
2
.905
Kelsey Dorr/Sofia Walker  SCU 
13
3
.812
Elsa Joly/Reilee Schepper  SCU 
11
3
.786
Lili Elofson/Brooke Haddorff  GAC 
7
2
.778
Bri Dorr/Monica Zink  SCU 
12
4
.750
Josie Carlson/Rachel Lindrud  GAC 
3
1
.750
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
3
1
.750
Maria Bedford/Jane Bodensteiner  CSB 
3
1
.750
Zoie Becker/Maggie Frye  SMU 
3
1
.750
Renata Hernandez/Hayley Trebil  GAC 
3
1
.750
Maddie Dosser/Emily Henderson  SMU 
7
3
.700
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
8
4
.667
Maria Bedford/Greta Nesbit  CSB 
8
4
.667
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
6
3
.667
Lily Fredericks/Ashley Tarrolly  CSB 
4
2
.667
Amanda Black/Mariam Nechiporuk  CAR 
2
1
.667
Sophia Jonas/Peyton Kopel  CSB 
2
1
.667
Sydney Douglas/Anna Stutz  GAC 
9
5
.643
Yuki Oda/Simona Potockova  GAC 
14
9
.609

 #1 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
2
0
1.000
Julia Maier/Anna Ritchie  CSS 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Peyton Kopel/Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Allie Prokosch/Olha Zubarieva  STO 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Martina Garcia/Julia Maier  CSS 
1
0
1.000
Sydney Douglas/Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Mary Frances Hose  CAR 
11
1
.917
Grace Riermann/Sydney Rott  BU 
19
2
.905
Kelsey Dorr/Sofia Walker  SCU 
13
3
.812
Lily Fredericks/Ashley Tarrolly  CSB 
4
2
.667
Yuki Oda/Simona Potockova  GAC 
14
9
.609
Madilyn Jankila/Julia Maier  CSS 
8
6
.571
Kennedy Morgan/Natalie Peterson  SMU 
6
5
.545
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
1
1
.500
Anna Secor/Olha Zubarieva  STO 
6
7
.462
Amanye Reynolds/Meg Ulrich  MAC 
7
9
.438
Raquel Egge/Mary Skorich  CC 
5
7
.417
Emily Henderson/Natalie Peterson  SMU 
3
5
.375
Lily Fredericks/Peyton Kopel  CSB 
4
7
.364
Raquel Egge/Anna Hacker  CC 
2
5
.286
Lily Vang/Taylor Vyskocil  HU 
3
15
.167
Avery Munster/Amalin Sorajja  MAC 
0
1
.000
Julia Ellefson/Jenna Zowin  CSS 
0
1
.000
Taylor Hopkins/Jenna Rubbelke  HU 
0
1
.000

 #2 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Halle Rosentreter/Anna Stutz  GAC 
4
0
1.000
Maddie Dosser/Emily Henderson  SMU 
3
0
1.000
Jane Bodensteiner/Grace Lee  CSB 
2
0
1.000
Sydney Bell/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Josie Carlson/Renata Hernandez  GAC 
1
0
1.000
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Alli Laux/Anna Stutz  GAC 
1
0
1.000
Ella Boomgaarden/Kara Hand  SMU 
1
0
1.000
Sydney Bell/Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Maya Nibbe/Ava Warren  CSS 
1
0
1.000
Zoie Becker/Maggie Frye  SMU 
1
0
1.000
Lili Elofson/Brooke Haddorff  GAC 
1
0
1.000
Lily Vang/Taylor Vyskocil  HU 
1
0
1.000
Amanda Black/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
8
1
.889
Bri Dorr/Monica Zink  SCU 
12
4
.750
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
2
1
.667
Maddie Dosser/Kailee Johnson  SMU 
2
1
.667
Amanda Black/Mariam Nechiporuk  CAR 
2
1
.667
Sydney Douglas/Anna Stutz  GAC 
9
5
.643
Emily Savageau/Mary Skorich  CC 
4
3
.571
Martina Garcia/Anna Ritchie  CSS 
6
5
.545
Avery Munster/Amalin Sorajja  MAC 
7
6
.538
Maggie Frye/Kennedy Morgan  SMU 
2
2
.500
Maria Bedford/Jane Bodensteiner  CSB 
1
1
.500
Rylee Schurman/Emma Thole  BU 
9
10
.474
Jane Bodensteiner/Sophia Jonas  CSB 
4
5
.444
Maggie Frye/Kailee Johnson  SMU 
3
4
.429
Christiana Cholakis/Teresa Fawcett  STO 
4
6
.400
Anna Hacker/Emily Savageau  CC 
3
8
.273
Taylor Hopkins/Sydney Hubbard  HU 
3
11
.214
Renata Hernandez/Halle Rosentreter  GAC 
0
1
.000
Jane Bodensteiner/Peyton Kopel  CSB 
0
1
.000
Talia Chait/Megan Twomey  MAC 
0
1
.000
Mishell Benitez/Ava Warren  CSS 
0
1
.000
Mishell Benitez/Martina Garcia  CSS 
0
1
.000
Cursta Dimberio/Jaime Troumbly  CSS 
0
1
.000
Mishell Benitez/Anna Ritchie  CSS 
0
2
.000
Christiana Cholakis/Anna Secor  STO 
0
1
.000
Talia Chait/Avery Munster  MAC 
0
1
.000
Talia Chait/Amalin Sorajja  MAC 
0
1
.000
Avery Munster/Megan Twomey  MAC 
0
1
.000
Taylor Hopkins/Jenna Rubbelke  HU 
0
1
.000
Sydney Hubbard/Jenna Rubbelke  HU 
0
1
.000
Taylor Hopkins/Jersi McAlpine  HU 
0
2
.000
Emily Norman/Anna Stutz  GAC 
0
1
.000
Renata Hernandez/Anna Stutz  GAC 
0
1
.000
Erin Borchard/Anna Hacker  CC 
0
1
.000

 #3 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Teresa Fawcett/Katherine Ichinose  STO 
2
0
1.000
Sophia Jonas/Peyton Kopel  CSB 
2
0
1.000
Maria Bedford/Jane Bodensteiner  CSB 
2
0
1.000
Jane Bodensteiner/Peyton Kopel  CSB 
1
0
1.000
Renata Hernandez/Halle Rosentreter  GAC 
1
0
1.000
Sarrianna Hoffer/Ashley Renwick  SMU 
1
0
1.000
Elsa Joly/Noelle Slezak  SCU 
1
0
1.000
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Talia Chait/Hannah Lundblad  MAC 
1
0
1.000
Halle Rosentreter/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Piper Brown/Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Fiona O'Flaherty/Gabby Trapero  STO 
1
0
1.000
Mishell Benitez/Julia Ellefson  CSS 
1
0
1.000
Brooke Haddorff/Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Julia Ellefson/Hannah Loewen  CSS 
1
0
1.000
Sydney Bell/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Ingrid Smith/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Josie Carlson/Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Elsa Joly/Reilee Schepper  SCU 
11
3
.786
Lili Elofson/Brooke Haddorff  GAC 
6
2
.750
Josie Carlson/Rachel Lindrud  GAC 
3
1
.750
Renata Hernandez/Hayley Trebil  GAC 
3
1
.750
Maria Bedford/Greta Nesbit  CSB 
8
4
.667
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
6
3
.667
Zoie Becker/Maggie Frye  SMU 
2
1
.667
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
4
3
.571
Maddie Dosser/Emily Henderson  SMU 
4
3
.571
Elise Bierbaum/Ingrid Goldstrand  BU 
5
4
.556
Taylor Partington/Abby Westrum  CC 
6
5
.545
Erin Borchard/Katie Miller  CC 
3
3
.500
Maya Nibbe/Ava Warren  CSS 
2
2
.500
Elise Bierbaum/Cady Peterson  BU 
2
3
.400
Talia Chait/Megan Twomey  MAC 
2
4
.333
Kathryn Burton/Alisa Makatsaria  CAR 
1
2
.333
Sydney Douglas/Rachel Lindrud  GAC 
1
2
.333
Maddie Dosser/Kailee Johnson  SMU 
1
3
.250
Mishell Benitez/Ava Warren  CSS 
1
3
.250
Hannah Loewen/Ava Warren  CSS 
1
3
.250
Cameron Payne/Megan Twomey  MAC 
1
5
.167
Ava Helmer/Sydney Hubbard  HU 
0
2
.000
Piper Brown/Taylor Thulson  CAR 
0
1
.000
Alise Pederson/Ingrid Smith  CAR 
0
1
.000
Ingrid Goldstrand/Macy Voss  BU 
0
1
.000
Elise Bierbaum/Rylee Schurman  BU 
0
1
.000
Cady Peterson/Rylee Schurman  BU 
0
1
.000
Elise Bierbaum/Makaylah Legel  BU 
0
2
.000
Cady Peterson/Macy Voss  BU 
0
1
.000
Sydney Douglas/Renata Hernandez  GAC 
0
1
.000
Ava Helmer/Taylor Hopkins  HU 
0
1
.000


 Conference-Only Leaders
 

Singles Leaders

 ALL SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Yuki Oda  GAC 
9
0
1.000
Alli Laux  GAC 
9
0
1.000
Rachel Lindrud  GAC 
9
0
1.000
Sydney Douglas  GAC 
9
0
1.000
Amelia Asfaw  CAR 
8
0
1.000
Piper Brown  CAR 
3
0
1.000
Cursta Dimberio  CSS 
2
0
1.000
Maria Bedford  CSB 
2
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
2
0
1.000
Sydney Bell  CAR 
2
0
1.000
Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Emily Norman  GAC 
1
0
1.000
Brooke Haddorff  GAC 
1
0
1.000
Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Grace Riermann  BU 
9
1
.900
Kelsey Dorr  SCU 
9
1
.900
Miriam Shteyman  CAR 
8
1
.889
Mariam Nechiporuk  CAR 
8
1
.889
Anna Stutz  GAC 
7
1
.875
Emma Thole  BU 
8
2
.800
Ingrid Smith  CAR 
8
2
.800
Martina Garcia  CSS 
8
2
.800
Amanda Black  CAR 
4
1
.800
Simona Potockova  GAC 
7
2
.778
Mary Frances Hose  CAR 
6
2
.750
Sophia Jonas  CSB 
6
2
.750
Monica Zink  SCU 
6
2
.750
Jane Bodensteiner  CSB 
7
3
.700
Sofia Walker  SCU 
7
3
.700
Grace Lee  CSB 
6
3
.667
Emily Henderson  SMU 
5
3
.625
Sydney Rott  BU 
6
4
.600
Amanye Reynolds  MAC 
6
4
.600
Rylee Schurman  BU 
6
4
.600
Fiona O'Flaherty  STO 
6
4
.600
Peyton Kopel  CSB 
6
4
.600
Kailee Johnson  SMU 
3
2
.600
Jane Spading  STO 
4
3
.571
Natalie Peterson  SMU 
5
4
.556
Teresa Fawcett  STO 
5
4
.556
Sarah Clark  STO 
5
4
.556
Julia Maier  CSS 
5
5
.500
Greta Nesbit  CSB 
5
5
.500
Bri Dorr  SCU 
5
5
.500
Elsa Joly  SCU 
5
5
.500
Zoie Becker  SMU 
5
5
.500
Olha Zubarieva  STO 
5
5
.500
Erin Borchard  CC 
3
3
.500
Taylor Thulson  CAR 
1
1
.500

 #1 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Amelia Asfaw  CAR 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Sydney Douglas  GAC 
1
0
1.000
Grace Riermann  BU 
9
1
.900
Kelsey Dorr  SCU 
9
1
.900
Simona Potockova  GAC 
7
2
.778
Mary Frances Hose  CAR 
6
2
.750
Natalie Peterson  SMU 
5
4
.556
Julia Maier  CSS 
5
5
.500
Olha Zubarieva  STO 
5
5
.500
Amanye Reynolds  MAC 
1
2
.333
Lily Fredericks  CSB 
2
7
.222
Amalin Sorajja  MAC 
1
6
.143
Raquel Egge  CC 
1
9
.100
Kennedy Morgan  SMU 
0
1
.000
Taylor Vyskocil  HU 
0
7
.000
Lily Vang  HU 
0
3
.000

 #2 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Amelia Asfaw  CAR 
7
0
1.000
Sarah Clark  STO 
3
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
2
0
1.000
Martina Garcia  CSS 
1
0
1.000
Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Yuki Oda  GAC 
1
0
1.000
Anna Stutz  GAC 
7
1
.875
Amanye Reynolds  MAC 
5
2
.714
Sofia Walker  SCU 
6
3
.667
Peyton Kopel  CSB 
6
4
.600
Sydney Rott  BU 
6
4
.600
Amalin Sorajja  MAC 
1
1
.500
Madilyn Jankila  CSS 
3
6
.333
Christiana Cholakis  STO 
2
5
.286
Kennedy Morgan  SMU 
2
6
.250
Emily Savageau  CC 
1
8
.111
Bri Dorr  SCU 
0
1
.000
Zoie Becker  SMU 
0
1
.000
Meg Ulrich  MAC 
0
1
.000
Maggie Frye  SMU 
0
1
.000
Mary Skorich  CC 
0
1
.000
Taylor Vyskocil  HU 
0
3
.000
Lily Vang  HU 
0
7
.000

 #3 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Yuki Oda  GAC 
8
0
1.000
Fiona O'Flaherty  STO 
2
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Sydney Douglas  GAC 
1
0
1.000
Emma Thole  BU 
1
0
1.000
Mishell Benitez  CSS 
1
0
1.000
Sofia Walker  SCU 
1
0
1.000
Mariam Nechiporuk  CAR 
5
1
.833
Martina Garcia  CSS 
7
2
.778
Ingrid Smith  CAR 
3
1
.750
Zoie Becker  SMU 
5
3
.625
Bri Dorr  SCU 
5
4
.556
Greta Nesbit  CSB 
5
5
.500
Meg Ulrich  MAC 
4
5
.444
Sarah Clark  STO 
2
4
.333
Mary Skorich  CC 
1
2
.333
Elise Bierbaum  BU 
2
5
.286
Teresa Fawcett  STO 
0
1
.000
Jenna Rubbelke  HU 
0
3
.000
Avery Munster  MAC 
0
1
.000
Maggie Frye  SMU 
0
2
.000
Taylor Hopkins  HU 
0
7
.000
Anna Hacker  CC 
0
7
.000
Rylee Schurman  BU 
0
1
.000

 #4 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Sydney Douglas  GAC 
7
0
1.000
Rylee Schurman  BU 
3
0
1.000
Miriam Shteyman  CAR 
3
0
1.000
Jenna Rubbelke  HU 
2
0
1.000
Alli Laux  GAC 
2
0
1.000
Piper Brown  CAR 
1
0
1.000
Emily Norman  GAC 
1
0
1.000
Ingrid Smith  CAR 
5
1
.833
Emma Thole  BU 
5
2
.714
Jane Bodensteiner  CSB 
7
3
.700
Fiona O'Flaherty  STO 
4
3
.571
Elsa Joly  SCU 
5
5
.500
Teresa Fawcett  STO 
1
1
.500
Avery Munster  MAC 
3
5
.375
Taylor Hopkins  HU 
1
2
.333
Maggie Frye  SMU 
2
5
.286
Mishell Benitez  CSS 
2
6
.250
Mary Skorich  CC 
1
5
.167
Maria Valentini  CSS 
0
1
.000
Jenna Zowin  CSS 
0
1
.000
Katherine Ichinose  STO 
0
1
.000
Maddie Dosser  SMU 
0
2
.000
Talia Chait  MAC 
0
2
.000
Sydney Hubbard  HU 
0
5
.000
Anna Hacker  CC 
0
3
.000
Lizzie Allan  CC 
0
1
.000
Zoie Becker  SMU 
0
1
.000

 #5 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Alli Laux  GAC 
7
0
1.000
Piper Brown  CAR 
2
0
1.000
Emma Thole  BU 
2
0
1.000
Jane Spading  STO 
2
0
1.000
Megan Karrow  GAC 
1
0
1.000
Amanda Black  CAR 
1
0
1.000
Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Cursta Dimberio  CSS 
1
0
1.000
Miriam Shteyman  CAR 
4
1
.800
Sophia Jonas  CSB 
6
2
.750
Teresa Fawcett  STO 
4
2
.667
Emily Henderson  SMU 
2
1
.667
Kailee Johnson  SMU 
3
2
.600
Lizzie Allan  CC 
4
4
.500
Rylee Schurman  BU 
3
3
.500
Grace Lee  CSB 
1
1
.500
Reilee Schepper  SCU 
4
6
.400
Anna Ritchie  CSS 
2
5
.286
Ava Warren  CSS 
0
1
.000
Ashley Renwick  SMU 
0
1
.000
Hannah Lundblad  MAC 
0
1
.000
Talia Chait  MAC 
0
7
.000
Sydney Hubbard  HU 
0
5
.000
Lingyu Wei  CAR 
0
1
.000
Abby Westrum  CC 
0
1
.000
Erin Borchard  CC 
0
1
.000
Eva Kangas  CSS 
0
1
.000
Megan Twomey  MAC 
0
1
.000
Ingrid Goldstrand  BU 
0
1
.000
Anna Secor  STO 
0
1
.000
Fiona O'Flaherty  STO 
0
1
.000

 #6 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Rachel Lindrud  GAC 
7
0
1.000
Maria Bedford  CSB 
2
0
1.000
Sydney Bell  CAR 
2
0
1.000
Cursta Dimberio  CSS 
1
0
1.000
Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Brooke Haddorff  GAC 
1
0
1.000
Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Monica Zink  SCU 
6
2
.750
Amanda Black  CAR 
3
1
.750
Grace Lee  CSB 
5
2
.714
Emily Henderson  SMU 
3
2
.600
Erin Borchard  CC 
3
2
.600
Anna Secor  STO 
2
2
.500
Taylor Thulson  CAR 
1
1
.500
Jane Spading  STO 
2
3
.400
Ingrid Goldstrand  BU 
2
4
.333
Abby Westrum  CC 
1
2
.333
Macy Voss  BU 
1
2
.333
Megan Twomey  MAC 
1
2
.333
Noelle Slezak  SCU 
0
1
.000
Sarrianna Hoffer  SMU 
0
1
.000
Ashley Renwick  SMU 
0
1
.000
Maddie Dosser  SMU 
0
2
.000
Hannah Lundblad  MAC 
0
6
.000
Katie Miller  CC 
0
1
.000
Jenna Zowin  CSS 
0
1
.000
Jaime Troumbly  CSS 
0
1
.000
Maya Nibbe  CSS 
0
3
.000
Ava Warren  CSS 
0
1
.000
Maria Valentini  CSS 
0
2
.000

Doubles Leaders

 ALL DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
7
0
1.000
Halle Rosentreter/Anna Stutz  GAC 
3
0
1.000
Jane Bodensteiner/Grace Lee  CSB 
2
0
1.000
Josie Carlson/Rachel Lindrud  GAC 
2
0
1.000
Teresa Fawcett/Katherine Ichinose  STO 
2
0
1.000
Sydney Douglas/Rachel Lindrud  GAC 
2
0
1.000
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
2
0
1.000
Sydney Bell/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Amelia Asfaw/Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Martina Garcia/Julia Maier  CSS 
1
0
1.000
Josie Carlson/Renata Hernandez  GAC 
1
0
1.000
Mishell Benitez/Julia Ellefson  CSS 
1
0
1.000
Amanda Black/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Piper Brown/Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Maya Nibbe/Ava Warren  CSS 
1
0
1.000
Peyton Kopel/Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Grace Riermann/Sydney Rott  BU 
9
1
.900
Amelia Asfaw/Mary Frances Hose  CAR 
5
1
.833
Kelsey Dorr/Sofia Walker  SCU 
8
2
.800
Bri Dorr/Monica Zink  SCU 
8
2
.800
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
4
1
.800
Sydney Douglas/Anna Stutz  GAC 
4
1
.800
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
7
2
.778
Elsa Joly/Reilee Schepper  SCU 
7
2
.778
Yuki Oda/Simona Potockova  GAC 
7
2
.778
Maria Bedford/Greta Nesbit  CSB 
6
3
.667
Lili Elofson/Brooke Haddorff  GAC 
3
2
.600
Madilyn Jankila/Julia Maier  CSS 
5
4
.556
Rylee Schurman/Emma Thole  BU 
5
5
.500
Avery Munster/Amalin Sorajja  MAC 
4
4
.500
Jane Bodensteiner/Sophia Jonas  CSB 
4
4
.500
Elise Bierbaum/Ingrid Goldstrand  BU 
3
3
.500
Maddie Dosser/Emily Henderson  SMU 
2
2
.500
Maggie Frye/Kennedy Morgan  SMU 
2
2
.500
Hannah Loewen/Ava Warren  CSS 
1
1
.500
Martina Garcia/Anna Ritchie  CSS 
3
4
.429
Anna Secor/Olha Zubarieva  STO 
4
6
.400
Taylor Partington/Abby Westrum  CC 
2
3
.400
Christiana Cholakis/Teresa Fawcett  STO 
3
5
.375
Lily Fredericks/Peyton Kopel  CSB 
3
6
.333
Maddie Dosser/Kailee Johnson  SMU 
2
4
.333
Kathryn Burton/Alisa Makatsaria  CAR 
1
2
.333
Amanye Reynolds/Meg Ulrich  MAC 
3
7
.300
Raquel Egge/Mary Skorich  CC 
2
6
.250
Maggie Frye/Kailee Johnson  SMU 
1
3
.250
Erin Borchard/Katie Miller  CC 
1
3
.250
Kennedy Morgan/Natalie Peterson  SMU 
1
3
.250

 #1 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
2
0
1.000
Amelia Asfaw/Mariam Nechiporuk  CAR 
1
0
1.000
Martina Garcia/Julia Maier  CSS 
1
0
1.000
Sydney Douglas/Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Peyton Kopel/Ashley Tarrolly  CSB 
1
0
1.000
Grace Riermann/Sydney Rott  BU 
9
1
.900
Amelia Asfaw/Mary Frances Hose  CAR 
5
1
.833
Kelsey Dorr/Sofia Walker  SCU 
8
2
.800
Yuki Oda/Simona Potockova  GAC 
7
2
.778
Madilyn Jankila/Julia Maier  CSS 
5
4
.556
Anna Secor/Olha Zubarieva  STO 
4
6
.400
Lily Fredericks/Peyton Kopel  CSB 
3
6
.333
Amanye Reynolds/Meg Ulrich  MAC 
3
7
.300
Raquel Egge/Mary Skorich  CC 
2
6
.250
Kennedy Morgan/Natalie Peterson  SMU 
1
3
.250
Emily Henderson/Natalie Peterson  SMU 
1
5
.167
Lily Vang/Taylor Vyskocil  HU 
0
10
.000
Raquel Egge/Anna Hacker  CC 
0
2
.000

 #2 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Mariam Nechiporuk/Ingrid Smith  CAR 
5
0
1.000
Halle Rosentreter/Anna Stutz  GAC 
3
0
1.000
Jane Bodensteiner/Grace Lee  CSB 
2
0
1.000
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
2
0
1.000
Josie Carlson/Renata Hernandez  GAC 
1
0
1.000
Amanda Black/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Alisa Makatsaria  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Lingyu Wei  CAR 
1
0
1.000
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Miriam Shteyman/Ingrid Smith  CAR 
1
0
1.000
Bri Dorr/Monica Zink  SCU 
8
2
.800
Sydney Douglas/Anna Stutz  GAC 
4
1
.800
Rylee Schurman/Emma Thole  BU 
5
5
.500
Avery Munster/Amalin Sorajja  MAC 
4
4
.500
Jane Bodensteiner/Sophia Jonas  CSB 
4
4
.500
Maggie Frye/Kennedy Morgan  SMU 
2
2
.500
Maddie Dosser/Kailee Johnson  SMU 
1
1
.500
Martina Garcia/Anna Ritchie  CSS 
3
4
.429
Christiana Cholakis/Teresa Fawcett  STO 
3
5
.375
Maggie Frye/Kailee Johnson  SMU 
1
3
.250
Anna Hacker/Emily Savageau  CC 
1
6
.143
Mishell Benitez/Ava Warren  CSS 
0
1
.000
Talia Chait/Amalin Sorajja  MAC 
0
1
.000
Taylor Hopkins/Jenna Rubbelke  HU 
0
1
.000
Taylor Hopkins/Sydney Hubbard  HU 
0
9
.000
Emily Savageau/Mary Skorich  CC 
0
2
.000
Mishell Benitez/Martina Garcia  CSS 
0
1
.000
Erin Borchard/Anna Hacker  CC 
0
1
.000
Mishell Benitez/Anna Ritchie  CSS 
0
1
.000
Talia Chait/Avery Munster  MAC 
0
1
.000

 #3 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Josie Carlson/Rachel Lindrud  GAC 
2
0
1.000
Teresa Fawcett/Katherine Ichinose  STO 
2
0
1.000
Maya Nibbe/Ava Warren  CSS 
1
0
1.000
Mishell Benitez/Julia Ellefson  CSS 
1
0
1.000
Emily Norman/Hayley Trebil  GAC 
1
0
1.000
Sydney Douglas/Rachel Lindrud  GAC 
1
0
1.000
Piper Brown/Miriam Shteyman  CAR 
1
0
1.000
Sydney Bell/Taylor Thulson  CAR 
1
0
1.000
Elsa Joly/Reilee Schepper  SCU 
7
2
.778
Sarah Clark/Jane Spading  STO 
5
2
.714
Maria Bedford/Greta Nesbit  CSB 
6
3
.667
Amanda Black/Taylor Thulson  CAR 
2
1
.667
Lili Elofson/Brooke Haddorff  GAC 
3
2
.600
Elise Bierbaum/Ingrid Goldstrand  BU 
3
3
.500
Maddie Dosser/Emily Henderson  SMU 
2
2
.500
Hannah Loewen/Ava Warren  CSS 
1
1
.500
Taylor Partington/Abby Westrum  CC 
2
3
.400
Kathryn Burton/Alisa Makatsaria  CAR 
1
2
.333
Maddie Dosser/Kailee Johnson  SMU 
1
3
.250
Mishell Benitez/Ava Warren  CSS 
1
3
.250
Erin Borchard/Katie Miller  CC 
1
3
.250
Cameron Payne/Megan Twomey  MAC 
0
5
.000
Hannah Lundblad/Megan Twomey  MAC 
0
2
.000
Talia Chait/Megan Twomey  MAC 
0
2
.000
Ingrid Goldstrand/Macy Voss  BU 
0
1
.000
Piper Brown/Taylor Thulson  CAR 
0
1
.000
Cady Peterson/Macy Voss  BU 
0
1
.000
Elise Bierbaum/Cady Peterson  BU 
0
1
.000
Hannah Loewen/Jaime Troumbly  CSS 
0
1
.000
Zoie Becker/Maggie Frye  SMU 
0
1
.000